Hra

Detektivní příběh z roku 2151. Civilizace se začíná stavět na nohy po jaderné válce.

Přívítá Vás soukromý detektiv Kevin Dvorak, který Vás provede Québecem - metropolí budoucnosti. V Québecu bdí nad každičkým obyvatelem všudypřítomný systém DaBeS, který sleduje a poslouchá všechny na každém kroku. Celé město je tím vševědoucím systémem řízeno. Každou větu, kterou Québečané vysloví, se do DaBeS uloží. Co se ale stane ve chvíli, kdy někdo začne tyto záznamy upravovat k vlastnímu prospěchu?

Spolu s Kevinem můžete sledovat rozvíjející se detektivní případ v soukromé kanceláři Wilsonova naděje. Starý Rus se shání po svém příteli, který zmizel v útrobách Sibiře. Pátrání záhy uvízne na mělčině a začnou se dít podivné věci. DaBeS přestává pracovat jak má a místo aby chránila začíná s Kevinem a jeho přáteli manipulovat a nutí hlavního hrdinu opustit zaběhlý životní systém a vydat se před DaBeS na útěk.

Kdo za tím vším stojí? A co je účelem úmyslné manipulace?

V které době se Hra odehrává?

Děj začíná v létech 2151 a 2152. Moderní civilizace sídlí ve dvou městech - v Moskvě a v Québecu. Zbytek světové populace se díky jaderným konfliktům na konci 21. století nachází na mnohem nižší úrovni.

Mezi lidmi v metropolích a zbytkem světa se tak vytváří nebezpečně hluboká propast.

Mohu si přečíst ukázky z knihy?

Kdy se objeví Hra v knihkupectvích?

Zítra ne. Ani pozítří.

Jsem přibližně v polovině psaní. Celou knihu už mám ale naplánovanou a kapitoly pozvolna přibývají.

Jak dlouho na Hře pracuji?

V listopadu 2015 se vyklubala hlavní myšlenka knihy. A můžete si být jisti tím, že Vám nepovím o co jde, protože bych Vám tím prozradil jeden z největších zvratů prvního dílu.


← Zpět na stránku Knihy